Кабінет Міністрів вирішив упорядкувати ліцензування послуг у сфері освіти, для чого постановою "Про ліцензування освітніх послуг" від 29 серпня 2003 р. № 1380 визнав такими, що втратили чинність, Положення про ліцензування освітніх установ і Положення про Державну акредитаційну комісію. Натомість уряд цією постановою затвердив новий Порядок ліцензування освітніх послуг і Положення про Державну акредитаційну комісію.

Новий Порядок передбачає розширений перелік послуг у сфері освіти, що вимагають одержання ліцензії; визнав фізичних осіб-суб’єктів підприємницької діяльності як осіб, діяльність яких у сфері освітніх послуг ліцензується; переглянув перелік документів, необхідних для одержання ліцензії; встановив максимальний термін дії ліцензій (12 років) і визначив, що ліцензія має видаватися на термін, не менший ніж термін закінчення циклу навчання.

Проведення ліцензійної експертизи Порядок покладає на спеціально створювані для цього експертні комісії (положення про такі комісії і порядок проведення експертизи мають бути затверджені Міністерством освіти та науки). Відшкодування витрат, пов’язаних із забезпеченням проведення ліцензійної експертизи, здійснюється за рахунок заявників у розмірі 24 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (далі – НМДГ). Власне ж плата за видачу ліцензій складає: 15 НМДГ для послуг у сфері дошкільної, загальної середньої і позашкільної освіти; 20 НМДГ для послуг у сфері вищої і професійно-технічної освіти; 5 НМДГ за переоформлення ліцензії, а також за видачу копії і дубліката ліцензії.

За даними ЛІГАбізнесінформ